17 comments on “KIELCE- obalanie stereotypu

 1. Dla przyjezdnych może i jest to atrakcja odwiedzić Kielce, ale…
  … ale na raz, na krótko. Gdy w Kielcach zostanie się na dłużej po tygodniu – a może jeszcze szybciej – można dojść do wniosku, że nie dzieje się tam tak naprawdę nic poza kilkoma imprezami w sezonie letnim i wakacyjnym. Studiowałem w Kielcach trzy lata, więc coś niecoś mogę na ten temat powiedzieć. Fajnie wyjść od czasu do czasu do jakiejś kawiarni, do teatru, kina, czy nawet galerii handlowej, ale na jak długo to frajda? Przyznam, że na krótko. Kielce mogą się podobać tylko z perspektywy osoby przybywającej tutaj na chwilę. Na dłużej nie oczarują tak jak Kraków, Wrocław, Warszawa czy Poznań, w których to miastach od samej ilości tego co się dzieje może rozboleć głowa.

 2. Reblogged this on Łukasz Ptak and commented:
  Interesująca konwencja bloga 😉 Zachęcił mnie do odwiedzenia link przyjaciółki, która podała dalej wpis o Kielcach. Ciekawy, choć nie powiem, że w pełni zgadzam się z opisem.
  Zapraszam również do odwiedzenia mojego portalu 😉
  http://lukaszptak.uni.me

 3. No to już głupota, żeby nie powiedziec kłamstwo! Muzeum Zabawek i Zabawkarstwa istniało w Kielcach od wielu, wielu lat (najmarniej 30), zanim jeszcze komukolwiek śniło się o Lubawskim. To jest placówka jeszcze z PRL!!! Podobnie jak wiele innych wartościowych obiektów. Szkoda, że nie była Pani w Scyzorykowie w czasie czerwcowych deszczów, popływałaby Pani po Sienkiewce kajakiem, a w okolicach dworca PKS mogłaby Pani uprawiac nurkowanie. Bo pan prezydent lubi to co widoczne, kanalizacją miejską jakoś słabo się zajmuje i Kielce przy każdym większym deszczu są podtapiane. Dworce PKP i PKS przyprawiają o łzy, zwłaszcza słynny kielecki „latający talerz”, zbudowany za Gierka, obecnie w stanie TRAGICZNYM, podobnie jak firma PKS Kielce, o którą pan Lubawski jakoś mało się troszczy. Można tak jeszcze wymieniac zaniedbania prana prezydenta, proszę więc nie opowiadac, że wszystko jest jego zasługą. A Kielce i bez Lubawskiego piękne.

 4. ten idylliczny niemal obraz psuje jedynie wzmianka o Lubawskim:((, a szkoda, bo Kielce to magiczne miasto…

 5. Fajnie opisałeś/aś miasto.
  Ja jestem ze wschodu Polski wyjechałem na 3 lata do Anglii (Nottingham) i przyszedłem tu na studia – jeżeli tylko będzie taka możliwość to chciałbym tu zostać i pracować. Jest tu naprawde magicznie wokół góry, czyste jeziora i urokliwe kamieniołomy.
  Tych którzy nie byli serdecznie zapraszam – jest co zwiedzać !

 6. „Czapka z głowy,Panie Prezydencie !” Za co? Za Kadzielnię? Remont ul.Sienkiewicza, za który krytykował poprzednika? Za galerię handlową, która przecież nie miasto wybudowało? Za majonez kielecki? Wersal? Bank? Kościół? Pogodę? Ukształtowanie terenu? Jedyne, co na tych zdjęciach jest zasługą tego przykrego faceta to pomniki, na które w Kielcach nie brakuje pieniędzy w przeciwieństwie do brakujących pieniędzy na przedszkola, żłobki, szkoły itd. Kielce piękne miejsce, ale żadna w tym zasługa Pana Prezydenta.

 7. Kielce są cudowne 🙂 Najwspanialsze wspomnienia związane są własnie z nimi. Niech się rozwijają i przyciągają inwestorów bo niestety z dobrą pracą nadal krucho.

 8. Cześć.
  Dzięki za ciepłe słowa o moich ukochanych Kielcach. Pozdrawiam i zapraszam ponownie.

 9. szkoda, że nie ma zdjęć wszechobecnego betonu, który zajmuje miejsce na potęgę wycinanych drzew, czy to w centrum, czy na osiedlach oraz pięknych ekranów, które skutecznie zasłaniają wszystko, co się da. a już dworzec PKP to perełka na skalę krajową.

 10. Lubawskiemu poza obecnymi Kielcami zawdzięczamy również duże kwotowo długi za niektóre inwestycje, które nie są kompletnie potrzebne i używane przez mieszkańców. Ciągła skłonność do modernizacji niech nie przyćmi też niektórych urokliwych i charakterystcznych miejsc, które były w Kielcach od lat. Absolutne NIE na „czapka z głowy” na cześć naszego prezydenta.

 11. Szkoda, że Lubawski aktualnie dąży do tego, by wyciąć wszystko, co zielone…

 12. Na początku czytając tekst myślała, że to propaganda kielczanki, bo rzeczywiście CK zostało tu przedstawione jako miasto idealne, bez wad. Niestety to nie jest prawda, chociaż Kielce naprawdę są fajnym miastem i rozwijają się w zawrotnym tempie, ale trzeba się zgodzić z innymi komentującymi:
  1. Nie wiem czy Lubawski, czy nie Lubawski, ale drzewa wycinają na potęgę i żadne inicjatywy obywatelskie nie pomagają. Za to wszystko brukują i robią fontanny (miasto z wody i betonu?)
  2. Dworce są w stanie opłakanym, wszystko jest rozkopane, ale jeśli ma być odnowione to trzeba trochę pocierpieć 🙂 Pomniki mi absolutnie nie przeszkadzają, ale rzeczywiście, po co komu tablice dźwiękoszczelne po środku dwujezdniowej drogi??
  3. Nie należy się przejmować wszystkimi komentarzami, jako że wiemy, co jest narodową cechą Polaków, także Scyzorów 🙂 Zapraszamy ponownie!

 13. racja, fajnie jest pobyć kilka dni i to tylko w tych odnowionych miejscach, ale trzeba przyznać że widac zmiany, a swoje miejsce wszędzie trzeba sobie po prostu wygrzebać

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s